Studniówka dawniej i dziś 0

Ostatnia okazja na zabawę w szkolnym gronie

Bal wyprawiany na 100 dni przed maturą, czyli tzw. studniówka jest ostatnią okazją do wspólnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek ze szkoły średniej. W Polsce mimo iż gdzieniegdzie istnieje, to nie przyjął się powszechnie zwyczaj, rodem z USA,  organizowania balu abiturienta na zakończenie nauki. W pełnym składzie zobaczyć się będzie jeszcze można na pierwszych dniach matur oraz rozdaniu świadectw.

 

czytaj całość »
Trochę ciekawostek na temat studniówkowych zwyczajów 0

Trochę historii...

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić gdzie i kiedy odbył się pierwszy bal studniówkowy. Pierwowzorem z pewnością były jakieś żakowskie zwyczaje, aczkolwiek formę balu czy raczej tanecznej zabawy najwcześniej mógł przyjąć w roku 1812. A to dlatego, że właśnie w tym roku Wilhelm von Humboldt reformator pruskiego szkolnictwa ustanowił egzamin dojrzałości, przywilej przeprowadzenia jego miało tylko kilka szkół średnich...

czytaj całość »
Przypinki jako maturalne amulety 0

Jak napisać maturę połamanym piórem?

Matura to bzdura, połamcie sobie pióra! Tak w kreskówce z przed lat śpiewały przezabawne Animki. "Połamania piór" to także jedno z kilku popularniejszych zwrotów wypowiadanych w stronę udających się na egzamin maturalny. Może i tak się mówi, ale jak biedaki mają pisać maturę połamanymi piórami lub długopisami? Tradycja mówi o tym, że nie można życzyć maturzyście po prostu szczęścia, powodzenia czy sukcesu. Jeśli chcemy wesprzeć kogoś przed egzaminem musimy to zrobić w przewrotny sposób czyli właśnie połamania piór, złamania karku lub coś w tym stylu. Ma to na celu zmylenie przeciwnika jakim jest pech.

czytaj całość »
Harcerskie przypinki 0

Harcerze to bardzo aktywna grupa młodych ludzi. Nigdy się nie nudzą. W ciągu roku harcerskiego, który rozpoczyna się tak jak rok szkolny we wrześniu organizują szereg imprez cyklicznych oraz okazjonalnych, które często w wyniku dużego powodzenia wchodzą na stałe do kalendarza harcerskiego.

czytaj całość »
Od czego zacząć projekt przypinki? 0

Na początku zawsze jest pomysł. Tak, przypinki, ale super, zróbmy przypinki, proszę, proszę, proszę. A tak na serio zastanów się kto? i w jakim celu? będzie nosił te przypinki. Odpowiedzi na te dwa pytania ułatwią Ci przejście przez kolejne etapy.

czytaj całość »
Co kryje 14 października? 0

Co naprawdę kryje się pod datą 14 października?

Ten dzień powszechnie nazywamy Dniem Nauczyciela, ale oficjalna nazwa to Dzień Edukacji Narodowej. Obchodzony jest od 1972, czyli nie od zawsze ;) Rozszyfrowując nazwę możemy się domyślić, że jest to święto całej "edukacji", zwanej oświatą (bo niosą kaganek oświaty, czyli oświecają głowy ciemnej gawiedzi), a nie tylko nauczycieli, jak się powszechnie uważa. 

czytaj całość »
Przedszkolaki przykład dają i też swoje święto mają 0

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 

Tak, tak przedszkolaki również mają swoje Święto. Zostało ono ustanowione uchwałą sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013, a inicjatywa powstania takiego dnia  wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. To właśnie w Łodzi miały miejsce pierwsze obchody Dnia Przedszkolaka w 2010 roku.

czytaj całość »
Studniówka Thug life 2018 0

Z przyjemnością prezentuję nowe przypinki na Studniówkę 2018. Nie są to zwykłe przypinki z tańczącą parą i tego typu klasyka. Sięgnęliśmy nieco dalej i stworzyliśmy specjalną serię dla odważnych. Nasze nowe przypinki przedstawiają bowiem patronów szkół w wersji Thug Life. Młodzież z pewnością wie o co chodzi :)

czytaj całość »
Blog chmura tagów
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl