Jak zrobić własne przypinki na zamówienie 0
Jak zrobić własne przypinki na zamówienie

Jak zrobić własne przypinki na zamówienie

Każdy Polak statystycznie przypina do piersi od kilku do kilkunastu przypinek w ciągu swojego życia. Okazji wartych udekorowania jest ogromna ilość. Wiele osób, a skoro to czytasz jesteś jedną z nich, w końcu zada sobie to pytanie: "Jak zrobić własne przypinki?" Nie ważne czy organizujesz szkolne spotkanie po latach, zjazd rodzinny, firmowy event czy studniówkę, potrzebujesz przypinki na zamówienie. W dzisiejszych czasach niemal oczywistym jest, że najłatwiej zamówić przypinki przez Internet. Firm specjalizujących się w produkcji przypinek nie jest dużo, więc szansa na to, że znajdziesz taką za rogiem jest bardzo mała. Jak już znajdziesz firmę przypinkową, sprawdź czy jest godna zaufania. Pomogą Ci opnie na jej temat w sieci, przejrzyj też przykładowe realizacje na stronie, możesz też przeczytać referencje.

Przypinki z własnym wzorem na zamówienie

 

Termin realizacji zamówienia przypinek z własnym wzorem

O czasie potrzebnym na produkcję przypinek z Twoim wzorem możesz dowiedzieć się ze strony. Jeśli wg Ciebie czasu jest mało wyślij mail z zapytaniem, a najlepiej zadzwoń zapytać jakie są moce produkcyjne w danym momencie. W przypinka.pl produkujemy średnio dziennie kilka tysięcy przypinek, ale musisz wiedzieć, że istnieje kolejka zamówień. Dlatego po pierwsze nie odkładaj decyzji z zamówieniem przypinek na ostatnią chwilę, po drugie w razie wątpliwości sprawdź możliwość realizacji zamówienia na konkretny termin. Po trzecie jeśli coś Cię niepokoi, bądź z nami w ciągłym kontakcie.

Standardowym czasem produkcji zamówień na przypinki do kilku tysięcy sztuk jest 1-3 dni robocze.

Mam na myśli samą produkcję. Na całe zamówienie składa się kilka etapów:

 1. Składasz zamówienie on-line - najłatwiej przez naszą stronę, ewentualnie przez e-mail (pamiętaj o podaniu wszystkich danych: do faktury, do wysyłki, telefon, NIP)
 2. Dostaniesz automatycznie fakturę pro forma - sprawdź poprawność danych, ewentualnie poproś o zmiany,
 3. Opłacasz zamówienie - przy płatności z góry: przelew tradycyjny lub szybkie płatności,
 4. Przesyłasz pliki - gotowe projekty przygotowane wg wzoru lub materiały do przygotowania projektu przez nas, jakość plików powinna być wysoka, ale pamiętaj, że to są małe przypinki, a nie wielkie plakaty,
 5. Odsyłamy wizualizację przypinek do akceptacji - odpisz na maila jak najszybciej, bez potwierdzenie Twoje przypinki nie trafią do produkcji,
 6. Przypinki się robią - oczywiście nie same, ale taki status ma teraz Twoje zamówienie,
 7. Łączenie projektów w grupy do wydruku,
 8. Druk cyfrowy,
 9. Łączenie arkuszy w pakiety,
 10. Wycinanie,
 11. Produkcja przypinek,
 12. Kontrola jakości: ilościowa i jakościowa,
 13. Pakowanie zbiorcze przypinek,
 14. Pakowanie do wysyłki,
 15. Wysyłka - zmieni się status zamówienia, dostaniesz też w mailu nr przesyłki z linkiem do śledzenia. Przypinki wysyłane do paczkomatu musimy nadać do godziny 13. Przesyłki kurierskie kurier UPS odbiera od nas codziennie ok. godziny 14.
 16. Doręczenie - większość naszych przesyłek doręczanych jest w następny dzień roboczy.

Jak już wiesz przypinki z własnym nadrukiem to nie jest hop siup, a czas realizacji zamówienia zależy od wielu czynników, także od Ciebie. Oprócz kwestii formalnych jak dane do faktury i wysyłki jest jeszcze inna ważna kwestia:

Jaki rozmiar przypinek wybrać?

Oferujemy w standardzie 4 rozmiary przypinek metalowych na agrafkę.

Przypinki na agrafkę 25 mm, czyli klasyczne 1 calowe. Nadają się na prostą czytelną grafikę. Odradzamy tutaj zdjęcia i dużą ilością tekstu. Buttony w rozmiarze 1 cal to mniej wiece tyle co moneta 5zł. Łatwo więc możesz sobie wyobrazić co będzie na niej widać.

Przypinki 37 mm na agrafkę, ten rozmiar daje nam więcej możliwości. Spokojnie wydrukujemy tutaj trochę tekstu, jakieś hasło większy obrazek, ewentualnie zdjęcie. Oczywiście nie wszystko na raz, przypinka musi być czytelna, ale o to zadba nasz dział graficzny.

Najpopularniejsza wielkość przypinek o średnicy 56 mm, wg innych standardów może to być też 55 mm, 58 mm, 59 mm, różnica praktycznie niezauważalna. Badzik tej wielkości daje nam już konkretne pole do popisu, a dokładniej pole o powierzchni 24,6 cm2. Bez problemu wydrukujemy tutaj zdjęcie, sporo napisu dookoła, dodatkowo logo, herb, czy cokolwiek innego.

75mm to największy ze standardowych rozmiarów, w jakim są produkowane przypinki metalowe na agrafkę. Takie buttony zamawiają firmy, którym zależy na widoczności. Duże przypinki najczęściej noszone są przez pracowników sklepów, hostessy, ale także uczestnicy różnych eventów. Tak duże przypinki mają też zastosowanie, gdy oprócz typowej treści musimy umieścić na nich dużo logotypów, np. sponsorów, organizatorów itp.

Własne przypinki z logo

Ile przypinek zamówić?

Odpowiedź jest prosta: tyle żeby nie zabrakło. Jeśli chodzi o przypinki reklamowe, to jak najwięcej. Ponieważ im więcej zamówisz sztuk w jednym zamówieniu, tym cena za 1 przypinkę jest niższa. A jak wiadomo reklama dźwignią handlu, fajne przypinki rozchodzą się jak świeże bułeczki. Zresztą wszystkie przeprowadzone na ten temat badania, stwierdzają jasno, że klienci, bardzo lubią drobne upominki firmowe.

W innych sytuacjach trzeba oszacować ilość uczestników jaką będziemy chcieli obdarować przypinkami lub zabrać się od drugiej strony, czyli budżetu jakim dysponujemy na buttony. Zamówienie najlepiej złożyć z małym zapasem, lepiej żeby kilka przypinek zostało, niż miało ich zabraknąć kliku osobom. Tym bardziej, że domawiając niewielką ilość w cenniku na przypinki własny wzór zobaczymy wyższą cenę, niż przy zamówieniu na większą ilość. No i zapłacimy drugi raz za wysyłkę.

Ustalając wielkość zamówienia, sprawdź jakie są progi ilości w cenniku przypinek. Może się okazać, że lepiej jest zamówić 100 sztuk zamiast 95 sztuk.

Jak zrobić projekt przypinki?

Hmm, tak, żebyśmy nie musieli go poprawiać ;) Jeżeli ogarniasz grafikę komputerową, to śmiało, przeczytaj nasz skrócony kurs robienia projektów przypinek, pobierz makietę i do dzieła. Pamiętaj, że drukujemy w CMYK, no i przypinka ma boki, a od krawędzi należy zachować margines do wnętrza.

Jeśli na co odzień nie zajmujesz się grafiką, to szkoda Twojego czasu. Po prostu w miarę zwięźle opisz nam jak ma wyglądać Twoja przypinka, załącz materiały, logotyp, zdjęcie. Przygotujemy projekt przypinki i wyślemy go mailem do akceptacji. Oczywiście jeśli będzie trzeba naniesiemy poprawki. Za zrobienie projektu przypinki pobieramy symboliczną opłatę. Szanujemy Twój czas. Dzięki temu jesteśmy pewni jakości, a przypinki spełniają oczekiwania naszych klientów, którzy chętnie wracają z kolejnymi zamówieniami.

Magnesy z otwieraczem własny wzór, breloki z własnym projektem

Przypinki reklamowe to nie wszystko

W arsenale naszej firmy buttony, to nie wszystko. W tej samej technologii co przypinki produkujemy także otwieracze z magnesem, magnesy, lusterka i breloki. Dzięki możliwościom jakie dają nam nasze maszyny produkcja innych gadżetów reklamowych niż przypinki odbywa się równie szybko. Z tych samych plików graficznych możemy wyprodukować kilka różnych produktów. W zależności od okazji lub profilu działalności, możemy zrobić własne otwieracze lub magnesy. Nośnik jest stały, możliwości kolorów i druku nieograniczone, ile firm tyle pomysłów.

Magnesy pamiątkowe Warszawa

Na koniec kilka prostych rad jak zrobić własne przypinki

 • przypinki Warszawa czy otwieracze Kraków, nie ma znaczenia, najłatwiej przypinki zamówić przez Internet,
 • sprawdź opinie klientów, obejrzyj realizacje, przeczytaj referencje,
 • jeśli zależy Ci na czasie, zadaj konkretne pytanie, czy się wyrobimy z produkcją,
 • podaj dokładne dane do wysyłki i faktury, pamiętaj o NIP i numerze telefonu,
 • wcześniej oszacuj ilość, ustal mniej więcej treść przypinki, jeśli masz z tym problem zasięgnij fachowej rady, najłatwiej przez telefon,
 • bądź w kontakcie, potwierdź wizualizację,
 • po odebraniu paczki, sprawdź czy wszystko się zgadza, jesteśmy tylko ludźmi, nam też pomyłki się zdarzają, jeśli coś jest nie tak napisz nam, maila i/lub zadzwoń, postaramy się wszystko wyjaśnić i jeśli będzie taka potrzeba dorobić przypinki,
 • jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś polub profil przypinkaPL na FB,
 • zachęcam też do wystawienia nam opinii na FB lub w googlach, dzięki temu pomożesz innym rozwiać wątpliwości

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl