Studniówka praktyczne porady 0

Studniówka - praktyczne porady

Praktycznie każda szkoła ma swoje tradycje związane z balem studniówkowym, wokół studniówki krążą także pewne mity i legendy. Klasy przygotowują scenki kabaretowe, układy taneczne, filmiki, podziękowania dla nauczycieli w wymyślnych formach. W wirze przygotowań często brakuje chwili spokoju i refleksji. W tym wpisie chciałem skupić się na kilku uniwersalnych poradach, o których raczej się nie rozmawia z kolegami i koleżankami na przerwie, mimo to warto je znać i stosować.

czytaj całość »
Przypinki dla morsów 0

Przypinki dla morsów - Dorodny Mors i Niezła Foczka

Obserwujący z brzegu przechodnie czasem pukają się w głowę na ich widok. Po czym poprawiają szaliki i naciągają szczelnie czapki na uszy. Kto nigdy nie spróbował, nie jest w stanie wyobrazić sobie tego co czuje mors wchodzący do zimnej wody. A czuje dużo, głównie adrenalinę i dopaminę. Ww okresie jesienno-ziomowym, gdy większość społeczeństwa dopada chandra i spadek wydajności, morsy mają siłę wygłupiać się na plaży, organizować imprezy na świeżym powietrzu, być bardzo aktywnymi. Często mówią o sobie pozytywnie zakręceni, aktywni, nakręceni, szaleni itp.

czytaj całość »
Jak zrobić własne przypinki na zamówienie 0
Jak zrobić własne przypinki na zamówienie

Jak zrobić własne przypinki na zamówienie

Każdy Polak statystycznie przypina do piersi od kilku do kilkunastu przypinek w ciągu swojego życia. Okazji wartych udekorowania jest ogromna ilość. Wiele osób, a skoro to czytasz jesteś jedną z nich, w końcu zada sobie to pytanie: "Jak zrobić własne przypinki?" Nie ważne czy organizujesz szkolne spotkanie po latach, zjazd rodzinny, firmowy event czy studniówkę, potrzebujesz przypinki na zamówienie. W dzisiejszych czasach niemal oczywistym jest, że najłatwiej zamówić przypinki przez Internet. Firm specjalizujących się w produkcji przypinek nie jest dużo, więc szansa na to, że znajdziesz taką za rogiem jest bardzo mała. Jak już znajdziesz firmę przypinkową, sprawdź czy jest godna zaufania. Pomogą Ci opnie na jej temat w sieci, przejrzyj też przykładowe realizacje na stronie, możesz też przeczytać referencje.

czytaj całość »
Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie ... :) 0

Kobiety!

To One są solą tej ziemi. To One rodzą w bólach nowe pokolenie, to One je wychowują.To One wspierają mężczyzn, kształtując ich.To One w życie rodziny wnoszą ciepło, uśmiech, radość.To One wybaczają, kochają, poświęcają się, doceniają, rozumieją, wspierają. To One odejmując sobie od ust pomagają dzieciom w trudnych chwilach, to One niańczą wnuki, patrzą z troską kiedy coś złego im się dzieje. To One mając dziesiątki lat wciąż pomagają swoim najbliższym. Myślę, ze mimo wszystko nie jeden mężczyzna chciałby być choć na chwilę Kobietą:) 

 

czytaj całość »
Studniówka dawniej i dziś 0
Studniówka dawniej i dziś

Ostatnia okazja na zabawę w szkolnym gronie

Bal wyprawiany na 100 dni przed maturą, czyli tzw. studniówka jest ostatnią okazją do wspólnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek ze szkoły średniej. W Polsce mimo iż gdzieniegdzie istnieje, to nie przyjął się powszechnie zwyczaj, rodem z USA,  organizowania balu abiturienta na zakończenie nauki. W pełnym składzie zobaczyć się będzie jeszcze można na pierwszych dniach matur oraz rozdaniu świadectw.

 

czytaj całość »
Święto Babci i Dziadka 0
Święto Babci i Dziadka

Czym był by świat bez Babci i Dziadka?

Czasem potrafią groźnie pokiwać palcem i zwrócić  uwagę ze srogą miną, po to by po chwili wziąć nas w ramiona. Pogłaskać po głowie i powiedzieć, że nas kochają. Nie bez przyczyny dziadkowie kojarzą się nam z troską i rozpieszczaniem.

 

czytaj całość »
Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja 0
Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja

Andrzejki czyli wieczór wróżb odbywających się z 29. na 30. listopada, jest to tzw. wigilia świętego Andrzeja. Święto jest znane nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Znane było już w XII wieku, a w Polsce pierwszą wzmiankę o święcie można odnaleźć w 1557 roku.

czytaj całość »
Kto nam przynosi prezenty? 0
Kto nam przynosi prezenty?

Pierwsza odpowiedź, która nasuwa się to oczywiście Św. Mikołaj. I tu panuje zgodność - 6 grudnia prezenty roznosi Św. Mikołaj.

Pierwowzorem dzisiejszego św. Mikołaja jest Mikołaj z Miry, natomiast baśniowa postać grubszego starszego pana, z białą brodą, ubranego w czerwony strój powstała w USA na początku lat 30 ubiegłego wieku i trwa o dzisiaj.

czytaj całość »
Światowy Dzień Pluszowego Misia 0
Światowy Dzień Pluszowego Misia

W roku 2002, w 100 rocznicę powstania tej przemiłej zabawki, dzień 25 listopada został uznany Światowym Dniem Pluszowego Misia. Ten dzień jest obchodzony w prawie każdym państwie na ziemi, a z każdym rokiem przybywa zwolenników tej inicjatywy. I tak 2007 rok został w Polsce ogłoszony Rokiem Misia. 

czytaj całość »
Wszystkich Świętych, Zaduszki....czy Halloween? O co tyle hałasu? 0
Wszystkich Świętych, Zaduszki....czy Halloween? O co tyle hałasu?

1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, a po nim Zaduszki to czas jaki poświęcamy tym, których już z nami nie ma. Odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze i modlimy się. 1 listopada wspominamy męczenników i świętych, 2 listopada pozostałych zmarłych - głównie modlimy się za dusze czyśćcowe. A nieco wcześniej, 31 października wieczorem, amatorzy przebieranek rozpoczynają kostiumową zabawę zwaną Halloween

czytaj całość »
Studniówka Thug life 2018 0
Studniówka Thug life 2018

Z przyjemnością prezentuję nowe przypinki na Studniówkę 2018. Nie są to zwykłe przypinki z tańczącą parą i tego typu klasyka. Sięgnęliśmy nieco dalej i stworzyliśmy specjalną serię dla odważnych. Nasze nowe przypinki przedstawiają bowiem patronów szkół w wersji Thug Life. Młodzież z pewnością wie o co chodzi :)

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl