Święto Babci i Dziadka 0
Święto Babci i Dziadka

Czym był by świat bez Babci i Dziadka?

Czasem potrafią groźnie pokiwać palcem i zwrócić  uwagę ze srogą miną, po to by po chwili wziąć nas w ramiona. Pogłaskać po głowie i powiedzieć, że nas kochają. Nie bez przyczyny dziadkowie kojarzą się nam z troską i rozpieszczaniem.

Istnieje przekonanie, że święto dziadków zostało przeniesione do Polski prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku. Natomiast prawdopodobnie wszystko zaczęło się w Poznaniu. Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 roku, a jego datę  21 stycznia zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej-znanej sławie kina i teatru. Głównym pomysłodawcą Dnia Babci był Kazimierz Fliegel. Później powstał również zwyczaj obchodzenia Dnia Dziadka - 22 stycznia, dzień po Dniu Babci.

W te święta wnuki mają okazję  podziękować swoim dziadkom za trud włożony w wychowanie, za czas poświęcony, za opiekę, za troskę, zabawę, przekazaną wiedzę, za to że są. Przedszkolaki i młodzi uczniowie  zapraszają swoich kochanych dziadków na przedstawienia dedykowane wyłącznie dla nich, wykonują rysunki, laurki oraz inne własnoręcznie zrobione prezenty. Starsi wnukowie składają wizyty dziadkom, wręczając upominki, wspominają dawne lata, oglądając zdjęcia spędzają razem czas popijając herbatkę. Doskonałym upominkiem będzie magnes na lodówkę lub przypinka, na której umieścić można zdjęcie wnuka, życzenia... lub wyznanie.

 

 

   Święto Babci i Dziadka to najlepszy czas by móc wyznać  wspaniałą nowinę o powiększającym się gronie wnucząt, dla tych którzy nie wiedzą jak to zrobić niech powiedzą to przypinką :) dla przyszłych dziadków to wspaniała pamiątka, która przypominać będzie o tej wzruszającej chwili.

 

                                     zostane

 

 

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najważniejszych świąt w roku! Nie wolno o nich zapomnieć, a życzenia dla nich to obowiązek każdego wnuka. Tym, którzy mają to szczęście, że wciąż mogą złożyć swoim babciom i dziadkom życzenia z okazji ich  święta podpowiadamy jakie życzenia złożyć :)

 

Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją,

Póki komar i mucha morza nie wypiją.

A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,

Niech się dziadzio z babcią nażyją do woli. 

 

O dziadkach należy pamiętać cały okrągły rok, powinniśmy ich szanować, doceniać, często odwiedzać, pozdrawiać przez telefon, pytać jak się czują.  Nie zapominajmy o nich i kochajmy ich tak jak Oni nas kochają.

A czym był by świat bez dziadków?

Światem bez ciepła, miłości, życzliwości, rozpieszczania. Dziadkowie są  nie do zastąpienia, a świat bez nich był by po prostu  smutny.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl