Mikołajki, czyli przedsmak Świąt Bożego Narodzenia 0
Mikołajki, czyli przedsmak Świąt Bożego Narodzenia

Mikołajki, czyli przedsmak Świąt Bożego Narodzenia

 

Ho, ho, ho! Jeszcze trwa listopad, lecz już powoli przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Jednak zanim zagości w naszych w domach ustrojona choinka i będzie nas kusił zapach pomarańczy i pierniczków, czeka nas inne święto, ku czci świętego Mikołaja.


Czym są Mikołajki?

Mikołajki, bo tak w Polsce nazywamy to święto, obchodzimy 6 grudnia. Jest to zwyczaj obdarowywania się drobnymi upominkami. Często podkłada się prezenty dzieciom w nocy, wkładając drobiazgi do butów, skarpetek lub pod poduszkę. Najczęściej są to słodycze, lecz mogą być również małe zabawki lub inne miłe gadżety.


Święty Mikołaj z Miry

Niewielu jednak wie, iż obdarowywanie się upominkami w Mikołajki to tradycja zaczerpnięta z IX wieku, wzorowana na świętym Mikołaju z Miry. Według legendy, Mikołaj był jedynym dzieckiem swoich bogatych i pobożnych rodziców. Wraz z wiekiem poświęcił się modlitwie, tym samym wyrzekając się doczesnych przyjemności. Po śmierci rodziców rozdał cały swój majątek, pomagając w ten sposób biednym i pokrzywdzonym.

 

Jak się obchodzi Mikołajki

W Polsce to święto najczęściej jest obchodzone ku uciesze dzieci. Dorośli przebierają się za Mikołaja i obdarowują najmłodszych smakołykami. Niektórzy również nocą podkładają upominki do butów bądź skarpetek.
W szkołach natomiast organizowane są zabawy Mikołajkowe. Do młodszych dzieci przychodzi Mikołaj rozdając prezenty w zamian za pięknie wyrecytowane wierszyki bądź piosenki. Starsze dzieci organizują Mikołajki najczęściej we własnym gronie. Już jakiś czas przed tym dniem, losują osobę ze swojej klasy, której mają kupić miły drobiazg. Upominkami oczywiście wymieniają się w dniu święta.

Świąteczne gadżety z logo

fot. Świąteczny upominek w postaci zestawu magnesów zapakowanych w celofanowy woreczek z etykietką

 

Mikołajki - drobiazgi, upominki, dodatki

Częstym dodatkiem do zabaw Mikołajkowych są wesołe przypinki kojarzone z tym świętem. Zamawiane są one przede wszystkim przez szkoły, przedszkola bądź inne placówki edukacyjne. Przypinki z motywem świątecznym wprowadzają przyjazną atmosferę wśród dzieci. Gadżety mogą być także ciekawym drobiazgiem dołączonym do prezentu.

Przypinki na Mikołajki

W ofercie naszego sklepu posiadamy szereg przepięknych przypinek idealnych na Mikołajki. W związku z tym, iż święto jest głównie skierowane do dzieci, projekty naszych gadżetów mają wyjątkowe barwy oraz wesołe motywy świąteczne. Wśród nich można znaleźć Mikołaja, renifera, choinkę czy pudełka z prezentami. Dla trochę starszych odbiorców, posiadamy także nieco bardziej stonowane projekty, na przykład komplet magnesów w stylu eko z minimalistycznymi motywami choinki czy płatka śniegu.

 

 fot. Mikołajkowe przypinki

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl