Czy rozmiar (przypinki) ma znaczenie? 0
Czy rozmiar (przypinki) ma znaczenie?

O tym, że rozmiar ma znaczenie chyba nikt nie będzie ze mną polemizował. W przypadku przypinek jest dokładnie tak samo. Rozmiarów z jakimi się spotkaliśmy jest prawie dwadzieścia: 18mm, 20mm, 25mm, 32mm, 37mm, 38mm, 44mm, 45mm, 50mm, 56mm, 58mm, 59mm, 75mm, 77mm, 78mm, 90mm, 100mm, 158mm. Być może jest ich jeszcze więcej, tego nie wiem, ale nie ma to większego znaczenia. Różnice między niektórymi rozmiarami wynoszące 1mm, wynikają z różnych standardów, jakie przyjęli producenci. Inaczej mówiąc różnica wynika z tego, czy pochodzą z Polski, Chin czy USA.

My spośród tych wszystkich rozmiarów wybraliśmy 4, które uważamy za najbardziej uniwersalne i użyteczne, jednocześnie różnice między nimi są wyraźne, co ułatwia klientom dokonanie wyboru. Każdy z nich ma podstawowe zastosowanie, w którym sprawdza się najlepiej, oczywiście odstępstwa są możliwe.

Najmniejszym naszym badzikiem jest 25mm, to mniej więcej rozmiar 5zł, mniejsze są za małe, aby nosić je na ubraniu i odczytać co jest na nim napisane. Zostawiamy tu pole producentom pinsów, którzy robią mniejsze znaczki, ale są to głównie proste logotypy wpinane w klapy marynarki. Górną granicę wielkości ustaliliśmy na 75mm, ponieważ większe przypinki naszym zdaniem przestają być praktyczne i wygodne. Nie oszukujmy się 158mm średnicy to tyle co mały talerzyk ;) Kto chciałby chodzić z talerzem przypiętym do koszuli?

Zaczynamy zatem od klasyki, czyli przypinek 25mm, w USA są to znaczki jednocalowe, na potrzeby europejskie średnica została zaokrąglona do równych 25mm - jak wiadomo cal to jakieś 25,4mm. Znaczki są te dosyć małe, zasadniczo przeznaczone są na proste logotypy, za niewielką ilością tekstu. Raczej bez zdjęć. Jak są jakieś ograniczenia, to i muszą być jakieś zalety. 

Zalety przypinek 25mm:

  • najniższa cena,
  • wygoda noszenia (dobrze trzymają się ubrania, nie odstają, ważą tylko 2 gramy),
  • zajmują mało miejsca, są tanie w transporcie,
  • idealne do masowego stosowania na duże imprezy lub szeroko zakrojone akcje promocyjne.

Kolejny omawiany rozmiar to 37mm. Tutaj pole do popisu jest nieco większe. W tle można użyć zdjęcie ale niezbyt szczegółowe. Logotyp już praktycznie każdy będzie ok. Chociaż zdarzają się takie z malutkimi podpisami, które dobrze będą wyglądały tylko na dużym plakacie ;) Napisów dookoła też trochę się zmieści, ale nie ma co przesadzać. 2-3 wyrazy na górze i tyle samo na dole. Sama wielkość i masa przypinki ok. 4,5 grama sprawia, że jest ona bardzo wygodna i praktycznie nie wyczuwalna na ubraniu. Dlatego dobrze sprawdza się na wszelkich imprezach takich jak wesele, studniówka lub bal. Oczywiście to jest tylko przykładowe zastosowanie, każdy pomysł i projekt jest przez nas indywidualnie traktowany, w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie staramy się zawsze doradzić klientowi, w taki sposób, aby był zadowolony z efektu końcowego.

Najczęściej zamawianym u nas rozmiarem jest 56mm. Jest w stanie zmieścić skomplikowane projekty, jednocześnie zapewnia dobrą widoczność dla wszystkich logotypów i haseł promocyjnych. Noszony na ubraniach jest widoczny na zdjęciach i filmach. Waga podstawowej wersji z zapięciem na agrafkę to ok. 10 gram. W jednej paczce jesteśmy w stanie wysłać 3000 sztuk, ważne żeby nie przekroczyć 30kg. 56mm, to także wyjątkowy rozmiar, ze względu na największa uniwersalność i ilość wariantów.

W tym rozmiarze możemy wykonać magnesy, które doskonale trzymają się na lodówce lub tablicy magnetycznej. Mogą być zwykłą ozdobą, pamiątką z imprezy np. jako upominek dla gości weselnych, albo gadżetem reklamowym np. dodawanym jako gratis w sklepie internetowym. Dodać należy, że same magnesy bardzo dobrze trzymają się płaskiej powierzchni, można też nimi przytrzymać kilka kartek.

Dla miłośników kapslowanych butelek np. oranżady, proponujemy upgrade magnesu 56mm, czyli magnes z otwieraczem. Od zwykłego magnesu różni się dużo masywniej wykonanym tyłem, dzięki czemu jest w pełni funkcjonalnym otwieraczem do butelek. Możliwość umieszczenia go na lodówce sprawi, że zawsze będzie w zasięgu ręki.

Plastikowa wsuwka to alternatywa dla standardowej agrafki. Podstawową różnicą jest to, że nie dziurawimy ubrania agrafką. Można też bez obaw przypinać takie znaczki małym dzieciom lub przedszkolakom. Wadą niestety jest to, że trzeba mieć w ubraniu możliwość wsunięcia wsuwki.

Bardziej widowiskową wersją przypinek 56mm, jest kotylion, w właściwie rozeta. Standardowa przypinka o średnicy 56mm, jest doczepiana do falbanki z kolorowej tasiemki, dodatkowo w dół zwisają 2 tasiemki. Całość tworzy efektowne połączenie. Oferujemy rozety w 4 podstawowych kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym i granatowym. Co prawda jest to jakieś ograniczenie, ale zawsze możemy wykonać nadruk na przypinkach w pełnej gamie kolorów, dzięki czemu efekt końcowy zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta.

Ostatni największy rozmiar okrągłych przypinek jaki mamy w standardowej ofercie to 75mm średnicy. Najlepiej sprawdza się na imprezy o długiej skomplikowanej nazwie, gdy chcemy umieścić wiele logotypów, czy skomplikowaną grafikę. Niezastąpione są także, gdy chcemy aby nasz przekaz był dobrze widoczny, dlatego często przypinki w tym formacie noszą kasjerzy informując o promocji lub rabacie.

Na rynku istnieją jeszcze większe przypinki, ale nie ma co przesadzać, trochę dziwnie wygląda się z małym talerzykiem na piersi. Jeśli koniecznie chcecie aby Wasze logo było lepiej widoczne, zamówcie koszulki z nadrukiem ;)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl