Harcerskie przypinki 0
Harcerskie przypinki

Harcerze to bardzo aktywna grupa młodych ludzi. Nigdy się nie nudzą. W ciągu roku harcerskiego, który rozpoczyna się tak jak rok szkolny we wrześniu organizują szereg imprez cyklicznych oraz okazjonalnych, które często w wyniku dużego powodzenia wchodzą na stałe do kalendarza harcerskiego.

Pierwszą imprezą w roku jest inauguracja czyli Start Harcerski. Z reguły jest to impreza dla całego hufca i odbywa się w formie zlotu. Z początkiem roku harcerskiego zazwyczaj trwają akcje rekrutacyjne do drużyn.

Jesień to także czas rajdów i manewrów jesiennych.

W tym czasie organizowane są też imprezy andrzejkowemikołajkowe. W grudniu harcerze spotykają się na spotkaniach wigilijnych i ogólnopolskiej akcji Betlejemskie Światełko Pokoju.

W styczniu rozpoczyna się HAZ, czyli Harcerska Akcja Zimowa. Jej podstawą są zimowiska, zimowe biwaki i obozy, które najczęściej odbywają się w okresie ferii zimowych.

 Obowiązkowe wydarzenie w okolicy 22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto wszystkich harcerzy, które odbywa się w dniu urodzin założyciela scoutingu.

Wraz z nadejściem wiosny zaczyna się sezon rajdowy, pierwsze z nich często zatytułowane są: w poszukiwaniu wiosny, śladami wiosny itp. Rajdowa kulminacja ma miejsce w maju i kwietniu, wtedy w każdy weekend odbywa się nawet kilka rajdów. Okres wakacji to czas Harcerskiej Akcji Letniej, tutaj mamy do czynienia z wszelkiej maści obozami i biwakami. Wymienione wydarzenia to tylko ogólny zarys tego co w ciągu roku harcerz doświadczyć może. Wiele wydarzeń ma charakter lokalny, związany jest z tradycją i kulturą regionu, wydarzeniami historycznymi. Przypinki jakie wykonujemy na zamówienie harcerzy towarzyszą im przy praktycznie każdej imprezie. Noszone są na mundurach w trakcie imprezy, później w zależności od jej rangi przez krótszy lub dłuższy czas pozostają na prawej kieszeni. Później trafiają na kultową słomiankę, albo tablicę korkową. Dzięki temu tworzą indywidualną kronikę wydarzeń z życia każdego harcerza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl