Wieczór panieński 0
Wieczór panieński

Pierwsze wzmianki o wieczorach panieńskich pojawiają się w XVIII w. i dotyczą jedynie wsi. Dziewczyny stanu wolnego spotykały się w domu panny młodej gdzie odbywały się rozpleciny. Były one wyrazem oddania panu młodemu i zgodą, również rodziny, na utratę dziewictwa. Warkocz rozplatany był przez zaproszonego wcześniej starszego drużbę lub starostę, a dziewczęta zaplatały go ponownie, wplatając w środek igły i szpiki. Śpiewały żałosne pieśni i żegnały stan panieński.

W późniejszych latach zdecydowanie zmienił się charakter wieczorów panieńskich na weselszy. W czasach PRL-u przyjęcia panieńskie miały charakter kameralnego domowego spotkania. Natomiast huczne świętowanie wieczoru panieńskiego trafiło do Polski na początku lat 90. XX w. 

Zwykle organizacja imprezy spoczywa na barkach druhny  bądź najbliższej przyjaciółki panny młodej.

Co jest najważniejsze w organizacji wieczoru panieńskiego. Jak go zaplanować, aby o niczym nie zapomnieć? To nie lada wyzwanie, ale z poniższymi wytycznymi na pewno będzie o niebo łatwiej!

 

Po pierwsze: sporządź listę osób oraz zaproszenia

 

Przed rozpoczęciem przygotowań należy stworzyć listę gości, najlepiej skonsultować to z przyszłą panną młodą, aby mieć pewność, że o nikim nie zapomnimy. Zamiast tradycyjnych zaproszeń można utworzyć wydarzenie na jednym z portali społecznościowych lub po prostu kontaktować się z zaproszonymi gośćmi mailowo. Gwiazda tego wyjątkowego wieczoru powinna być poinformowana jedynie o najważniejszych aspektach wieczoru (jak data), a reszta szczegółów musi pozostać tajemnicą. Pilnujecie aby wszyscy odpowiednio wcześnie potwierdzili swoje przybycie, żeby się nagle nie okazało, że termin pasuje tylko dwóm osobom.

 

Po drugie: zaplanuj budżet

 

Wieczór panieński organizowany jest przez jedną osobę, jednak koszty zabawy dzielone są na wszystkie uczestniczki imprezy. Oczywiście z wyjątkiem panny młodej. Kwota składki zależy od liczby zaproszonych osób. Ustalając budżet trzeba wziąć pod uwagę koszty prezentów dla przyszłej panny młodej, dodatków i gadżetów, dekoracji, gier, jedzenia, alkoholu, limuzyny oraz wynajęcia sali VIP lub też mieszkania czy pokoju w hotelu.

 

Po trzecie: wybór gadżetów oraz motywu przewodniego

 

Aby wyróżniać się w ten wyjątkowy wieczór potrzebne będą różnego rodzaju gadżety.

Dla przyszłej panny młodej warto wybrać takie dodatki, które będą jednoznacznie wskazywały na to, że jest to jej ostatnia noc wolności ;). Może to być na przykład przypinka z napisem „Przyszła Panna Młoda”, kotylion, różowy welon czy koszulka.

 

 

 

A zabawne dodatki dla wszystkich uczestniczek sprawią, że impreza będzie niezapomniana. Wybór gadżetów jest bardzo duży: kolorowe opaski, przypinki, welony, różdżki, zabawne meloniki, śmieszne okulary czy boa z piór.

 

 

 

Przypinki mogą zawierać nie tylko napis wieczór panieński. Można również dopisać imię Panny Młodej, datę imprezy, a nawet dodać imię uczestniczki (aby ułatwić zapamiętanie imion w większym gronie, jeśli nie wszystkie uczestniczki znały się wcześniej). Do przypinek można również zamówić magnesy (lub magnes z otwieraczem - wiadomo nawet dama czasem lubi wypić piwo) z wybranym przez siebie wzorem, które będą wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego wieczoru.

 

 


Interesującym pomysłem jest też zorganizowanie wieczoru panieńskiego z motywem przewodnim – wówczas dodatki powinny do niego idealnie pasować. Można również zaproponować aby wszyscy ubrali się w stroje w jednakowym kolorze.

 

Po czwarte: prezent dla Panny Młodej

Gama prezentów dla przyszłej panny młodej jest ogromna. Jednak zdecydowana większość dziewczyn kupuje koleżance wychodzącej za mąż zmysłową bieliznę, różne erotyczne akcesoria (te najbardziej podkręcają imprezę), kamasutrę oraz poradniki o byciu wspaniałą żoną ;). My proponujemy jeszcze różne planszowe lub karciane gry małżeńskie :).

 

Po piąte: gry i zabawy

 

Wieczór panieński nie może się odbyć bez gier i zadań dla przyszłej panny młodej. Najbardziej znane zabawy to „Pytanie czy Wyzwanie” oraz „Test wiedzy o przyszłym mężu”, który wymaga zdobycia odpowiedzi na szereg pytań również od przyszłego pana młodego.

Dla panny młodej warto wymyślić również szereg zadań do wykonania, które mają sprawdzić czy nadaje się na żonę ;), na przykład cerowanie skarpetki. Dobrą zabawę gwarantują również zadania typu: zdobądź męską skarpetkę, spraw aby jakiś mężczyzna pokazał slipki, spraw aby barman się do Ciebie uśmiechnął.

Pamiętajcie, że wieczór panieński ma być przede wszystkim wspaniałą zabawą i wszystkie gry trzeba traktować z lekkim przymrużeniem oka. 

Rewelacyjnym pomysłem, który nieco osłodzi wieczór, jest zamówienie tortu - fantazyjnie udekorowanego i niekoniecznie grzecznego ;)  

To chyba wszystko. Aha, nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru i bawcie się wyśmienicie!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl